Damian WitkowskiJestem wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, pasjonatem sportu i aktywnego wypoczynku od najmłodszych lat aktywnie uprawiającym sporty wytrzymałościowe. Ukończyłem studia podyplomowe w Wyższej Szkole Menedżerów Sportu w Warszawie. Prowadzę również drużynę triathlonową PROGRESS TRIATHLON TEAM.

Karierę biegową rozpocząłem w wieku 12 lat w klubie CWKS Legia Warszawa, a następnie zmieniłem barwy na KS Warszawianka, gdzie przez 11 lat kontynuowałem biegową przygodę. Przez sześć lat byłem członkiem Kadry Polski, gdzie przygotowywałem się do imprez rangi mistrzowskiej pod okiem najlepszych specjalistów. Reprezentowałem Polskę podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Debreczynie w biegu na 10 000m oraz posiadam najlepszy wynik w historii Polski 20-sto i 21-no latków w półmaratonie. W 2008r. wywalczyłem czwarte miejsce w Polsce podczas Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie 10 000m w Kozienicach. Kilka lat po zakończeniu wyczynowego uprawiania sportu przebiegłem maraton z czasem 2:31:07.

Rekordy życiowe:Największe biegowe sukcesy:Startowałem również w zawodach Canicross- jest do dyscyplina sportu psich zaprzęgów polegająca na bieganiu z psem. Wielokrotnie reprezentowałem Polskę na zawodach rangi międzynarodowej zdobywając między innymi Mistrzostwo Europy Juniorów podczas Eurocanincrossu, sztafetowe Mistrzostwo Europy ESDRA Off Snow Treviso 2010 roku oraz sztafetowe vice Mistrzostwo Świata ESDRA Dryland w Pangelagotti roku 2007 roku.

Od 2013 roku czynnie trenuje triathlon startując na wielu zawodach w Polsce i zagranicą. W sierpniu 2016 roku w ramach osobistego wyzwania przejechałem na rowerze (zmieniając się co 4h z innym uczestnikiem) z Madrytu do Warszawy ponad 3000km w 7 dni i 5 godzin.